Kā izvēlēties zāles pļāvēju?
Pašlaik arvien populārāki kļūst trimmeri, bet ir maz ticams, ka tie kļūs populārāki nekā zāles pļāvēji. Var izdalīt 4 zāles pļāvēju veidus:
Mehāniskie – vada tikai cilvēks, nav motora, visbiežāk ar diviem riteņiem. Paredzēts mazām platībām.
Elektriskie – ar elektrību no elektrotīkla kontaktligzdas vai ar...
Kā izvēlēties zāles pļāvēju?
Pašlaik arvien populārāki kļūst trimmeri, bet ir maz ticams, ka tie kļūs populārāki nekā zāles pļāvēji. Var izdalīt 4 zāles pļāvēju veidus:
Mehāniskie – vada tikai cilvēks, nav motora, visbiežāk ar diviem riteņiem. Paredzēts mazām platībām.
Elektriskie – ar elektrību no elektrotīkla kontaktligzdas vai ar akumulatoru. Mazām un vidējām platībām.
Iekšdedzes dzinēja – ar dzinēju, kurš tiek darbināts ar benzīnu. Paredzēts lielām platībām.
Dārza traktors – darbināms ar benzīnu. Paredzēts lielām platībām.
Mehāniskais zāles pļaušanas un dārza traktors ir ļoti specifisks zāles pļaušanas instruments un par to nav, ko daudz runāt. Ja jums patīk fizisks darbs – izvēlēties mehānisko zāles pļāvēju, bet, ja jums patīk komforts – traktoru. Nu, un, ja jūs domājat par standarta zāles pļāvēju, tad jau izvēlieties starp mehānisko un elektrisko.
Elektriskais zāles pļāvējs var tikt darbināts ar vadu vai ar akumulatoru. Abiem ir skaidri trūkumi – vieniem visu laiku gar kājām piņķerējas vads, bet ar otru varat pļaut drīzākais tikai ap 50 min, jo akumulators izlādēsies.
Elektriskie zāles pļāvēji, atkarībā no jaudas, ir visefektīvākie tādām platībām:
900–1100 W, pļaušanas platums ir 33 cm, zāliena platība līdz 300 m²;
1200–1400 W, pļaušanas platums līdz 41 cm, zāliena platība līdz 600 m²;
1600 W, pļaušanas platums 43 cm, zāliena platība līdz 800 m².
Iekšdedzes dzinēja zāles pļāvējiem, salīdzinot ar elektriskajiem, ir šādi trūkumi:
smagāki un dārgāki; apkope un ekspluatācija maksā dārgāk (nepieciešams mainīt eļļu, gaisa filtru u. tml.); darbojas skaļāk.
Taču tie ir daudz jaudīgāki un ir paredzēti lielākām platībām:
Līdz 5 zirgspēkiem, pļaušanas platums līdz 48 cm, ieteicamā zāliena platība līdz 1000 m²;
5–7 zirgspēku, pļaušanas platums 51–53 cm, zāliena platība 1000–1800 m²;
7–11,5 zirgspēki, pļaušanas platums līdz 56 cm, zāliena platība līdz 3000 m².
Tāpēc ir acīmredzami, ka zāles pļāvēja izvēle gandrīz 100 % atkarīga no platības, kura jāpļauj. Izvēloties sev vispiemērotāko zāles pļāvēja veidu, noskaidrojiet arī šos aspektus:
Vai pietiek jaudas, lai pļautu mitru, blīvu un garu zāli?
Kāda ir zāles savākšana un izmešana?
Kā izvairās no tā, lai savācējs netiktu pārpildīts?
Vai ir viegli manevrēt nelīdzenā pļavā?
Cik ilgam laikam pietiek ar akumulatoru?
Bet, kad jums jau ir zāles pļāvējs, ir svarīgi atcerēties, ka ieteicams pļaut ne vairāk kā 1/3 no zāles garuma. Tādā veidā zāle būs izturīgāka pret nezālēm un mīdīšanu.
Garantija: 24 mēneši. Ražotājs: grizzly.
Garantija: 24 mēneši. Ražotājs: grizzly.
Garantija: 24 mēneši. Ražotājs: grizzly.
Garantija: 24 mēneši. Ražotājs: grizzly.
Garantija: 24 mēneši. Ražotājs: grizzly.
Garantija: 24 mēneši. Ražotājs: grizzly.
Garantija: 24 mēneši. Ražotājs: grizzly.
Garantija: 24 mēneši. Ražotājs: grizzly.
Kas ir labāks – iekšdedzes dzinēja vai elektriskais zāles pļāvējs? Kā jau bija minēts iepriekšējā rakstā, zāles pļāvējus var iedalīt 4 grupās. Te tiks apspriesti 2 to veidi – elektriskais un iekšdedzes dzinēja. Kurš no tiem ir labāks? Elektrisko zāles pļāvēju priekšrocības: Viegli – viegli pārvadāt, pārvietot un vienkārši viegli izmantot. Zāli pļaut ērti varēs visi ģimenes locekļi. Klusa darbība. Elektriskie zāles pļāvēji darbojas aptuveni 75 % klusāk par benzīna zāles pļāvējiem. Tātad, vai agri no rīta vai vēlu vakarā varēsiet pļaut zāli, kad jūs vēlēsieties un kaimiņi neko nedzirdēs. Videi draudzīgs – nekādu vielu, kuras piesārņojošo vidi. Ir zinātniski pierādīts, ka divtaktu dzinējs, ko izmanto iekšdedzes dzinēja zāles pļāvējos, vidi piesārņo divreiz vairāk nekā 10 reizes jaudīgāks dzinējs automobilī. Mazāks apkopju daudzums – nav nepieciešams ne benzīns, ne eļļa. Un vispār, jo ierīcei ir mazāk kustīgu detaļu, jo lielāka iespēja, ka tā darbosies ilgāk. Iekšdedzes dzinējs ir sarežģīts mehānisms un tam ir vairāk iespēju sabojāties nekā elektriskajam. Zemāka cena. Gan pirkšanas, gan uzturēšanas cena ir daudz mazāka nekā iekšdedzes dzinēja zāles pļāvējiem. Tieši zema cena un lēta ekspluatēšana elektriskajam zāles pļāvējam sniedz nozīmīgu pārākumu. Elektriskā zāles pļāvēja trūkumi: Vads – patiešām traucēs. Nepieciešamības uzraudzīt kabeli dēļ cietīs pļaušanas ērtums, bet tā ierobežotais garums un pārvietošanās brīvība – var būt nepieciešams pagarinātājs. Vads tāpat traucēs nopļaut zāli ap kokiem, krūmiem vai citiem augiem vai objektiem, kas atrodas pļavā. Protams, iespējams izvēlēties elektrisko zāles pļāvēju ar akumulatoru, taču tas maksās dārgāk un nebūs tik viegls. Ierobežota jauda. Lai gan ir arī 2000 W jaudas elektriskie zāles pļāvēji, taču visbiežāk tie ir daudz vājāki un nevar līdzināties ar iekšdedzes dzinēja zāles pļāvējiem. Ar mazu jaudu var nepietikt pļaujot slapju, garu vai biezu zāli un nezāles. Rezultāts – nelīdzens zāliens ar vietām izrautu zāli. Mazāks pļaušanas platums. Elektriskie zāles pļāvēji ir mazāk jaudīgi un ir paredzēti mazākas platības pļavām, tādēļ arī pļaušanas platums (griešanas naža garums) ir mazāks. Secinājums – elektriskais zāles pļāvējs ir ļoti laba izvēle zālienam, kura platība ir līdz 800 m². Par iekšdedzes dzinēja zāles pļāvēju nav ko daudz runāt. Svarīgākā un visticamāk vienīgā tā priekšrocība – jauda. Iekšdedzes dzinēja zāles pļāvējs ir daudz jaudīgāks par elektriskajiem zāles pļāvējiem, tāpēc lieliski der lielām platībām, garai vai slapjai zālei, nezālēm. Lielākā daļa tā īpašību piekāpjas elektriskajam zāles pļāvējam – dārgāks, smagāks, trokšņaināks, nepieciešams vairāk kopt, dārgāka uzturēšana, piesārņo vidi. Secinājums – iekšdedzes dzinēja zāles pļāvējs ir ļoti laba izvēle lielākām platībām un jebkāda stāvokļa zālei.
Ievadiet meklējamā produkta atslēgvārdu / nosaukumu vai produkta kodu. Noklikšķiniet, lai meklētu.