Zvans (RU, ENG)
Rakstiet uz (LV, RU, ENG)
>>>Skrejriteņi pieaugušajiem

Skrejriteņi pieaugušajiem

Pieaugušajiem paredzēti skrejriteņi vispirms ir ar lielākiem riteņiem un piemēroti lielākam svaram. Protams, tie arī paši mēdz būt mazliet smagāki, salīdzinot ar bērnu skrejriteņiem. Pieaugušo skrejriteņiem, ja vēlas, lai tie ir izturīgi, jābūt izgatavotiem tikai no metāla sakausējumiem, lai nodrošinātu kvalitatīvu braukšanu pa pilsētas ielām.

P...

Pieaugušajiem paredzēti skrejriteņi vispirms ir ar lielākiem riteņiem un piemēroti lielākam svaram. Protams, tie arī paši mēdz būt mazliet smagāki, salīdzinot ar bērnu skrejriteņiem. Pieaugušo skrejriteņiem, ja vēlas, lai tie ir izturīgi, jābūt izgatavotiem tikai no metāla sakausējumiem, lai nodrošinātu kvalitatīvu braukšanu pa pilsētas ielām.

Pieaugušo skrejriteņa riteņiem ir lielāks diametrs, tāpēc viņi mazāk jūt ceļa nelīdzenumus un var braukt ātrāk.

Pēdējā laikā ievērojām, ka pieaugušajiem paredzētos skrejriteņus izvēlas ne tikai aktīvi jaunieši – arvien biežāk tos izvēlas paša dažādākā vecuma cilvēki, sākot no bērniem līdz solīda vecuma uzņēmējiem.

Ar skrejriteņiem var braukt cilvēki, kuri sver līdz 136 kg. Pie katra skrejriteņa mūsu veikalā būs norādīta maksimālā svara robeža. Ja jums trūkst 10 kg līdz maksimālajam svaram, labāk izvēlēties lielākas svara kategorijas skrejriteni.

Pērciet tādu, kas atbilstu gan jūsu svaram, gan citām fiziskajām īpašībām.

Pieaugušajiem paredzēta skrejriteņa stūrei jābūt regulējamai un pietiekami augstai, lai to varētu fiksēt jūsu vidukļa augstumā vai mazlietiņ zemāk. Pēdai jāietilpst uz paša skrejriteņa pamatnes. Tāpat ņemiet vērā, ka, nostājoties uz pamatnes, būtu pietiekami daudz vietas un nevajadzētu stāvēt pārāk tuvu stūrei. Pievērsiet uzmanību, ka visi ražotāji sniedz pilnībā paceltas stūres izmērus (skrejriteņi visbiežāk piemēroti cilvēkiem līdz 190 cm). Ja to pacelsiet virs vidukļa, tad jūs vairs nevarēsiet viegli saliekties katru reizi, kad atspersieties, tāpēc lielāka slodze būs uz jūsu ceļiem.

Kārtot pēc

 Šis produkts vairs nav pieejams

Vēl, pērkot skrejriteni pieaugušajiem, lietderīgi zināt dažus tehniskos terminus:

 1. ABEC. Tā ir klasifikācijas sistēma, kuru piemēro gultņiem. Jo lielāks skaitlis blakus ABEC, jo ātrāki un precīzāki gultņi. Vienkārši sakot, izvēloties kvalitatīvu un labu skrejriteni sev vai dāvanai, jāskatās, lai ABEC ir nemazāks kā ABEC5. Tie būs ērtāki un labāk brauks. Nu, bet ABEC 7 tipa gultņi skrejritenī ļaus jums braukt vēl labāk un ar mazāku atspērienu.

 2. Riteņu cietība un diametrs. Riteņu cietību nosaka „A” reitingi. Piem., 75A ir mīksti riteņi. Tādi būs ērtāki un nodrošinās labāku saķeri ar ceļu, bet arī ātrāk nolietosies. Tikmēr 85A ritenis ir cietāks. Tam būs mazāka saķere ar zemi un lēnāk nolietosies. Jo lielāks riteņa diametrs, jo ērtāk braukt ar skrejriteni. Piem., skrejritenis ar 200 mm riteņiem būs ātrāks un ērtāks nekā ar 100 mm riteņiem. Pieaugušajiem ir ieteicams ņemt skrejriteņus ar riteņiem, kuru izmēri būtu ~200 mm.

3. Amortizatori. Aktīvā amortizācija skrejriteņa priekšā un aizmugurē ļaus skrejritenim efektīvāk absorbēt triecienus un kompensēt ceļa nelīdzenumus. Taču tāds skrejritenis mazāk reaģēs uz atsperšanos. Labākais kompromiss – priekšējais amortizators, kas aizsargā rokas no kratīšanās, un vibrācijas mazinātājs uz pamatnes un aizmugurējā riteņa.

 4. Pamatne. Pamatne un rāmis ir izgatavots no alumīnija. Alumīniju izmanto mazā svara un antikorozijas īpašību dēļ, tādēļ tas palielina skrejriteņa vecumu un komfortu.

Ja dienā uz darbu vai brīvajā laikā braucat 1–2 kilometrus, labākais risinājums ir nopirkt skrejriteni ar vismaz 175 mm riteņiem un ABEC 5 gultņiem. Tādas īpašības ļoti palīdz braukt pilsētā. Šie riteņi ir ļoti ērti braukšanai nelielos attālumos. Izvēlieties vieglumu un komfortu: kad attālumi ir nelieli, nav jāuztraucas par apturēšanu, un vieglu skrejriteni būs vieglāk nest, ja vajadzēs. Bet, ja dienā nobraucat 2–5 km, skrejritenim jābūt ērtam, izturīgam un ātram. Ieteicams izvēlēties skrejriteni ar lielākiem 200 mm riteņiem un ABEC 7 gultņiem. Lielāks diametrs palīdzēs ātrāk nobraukt lielus attālumus. Ja jums vajadzēs braukt pa ne visai līdzeniem ceļiem (piem., ietvēm), ir ieteicams pirkt skrejriteni ar priekšējiem vai aizmugurējiem amortizatoriem. Ja nāksies izmantot sabiedrisko transportu, izvēlieties vieglu un ātri saliekamu skrejriteni.

Ātra piegāde
Piegādājam 1–2 darbadienu laikā visā Latvijā.
Operatīva palīdzība pa telefonu
7 dienas nedēļā 8.00– 18.00.
Dažādi norēķināšanās veidi
Ar bankas pārskaitījumu vai skaidrā naudā piegādes laikā