Kas ir longbords (latv. – garais dēlis)!?
Longbordings ir sports/hobijs, kurā brauc ar garu skrituļdēli. Longbordi attīstījās no sērfošanas dēļiem un populāri kļuva 70. gados. Līdz deviņdesmitajiem gadiem skrituļdēļu popularitāte te palielinājās, te samazinājās, bet galu galā to popularitāte sasniedza virsotni. Līdz 2000. gadam skrituļdēļi bija ...
Kas ir longbords (latv. – garais dēlis)!?
Longbordings ir sports/hobijs, kurā brauc ar garu skrituļdēli. Longbordi attīstījās no sērfošanas dēļiem un populāri kļuva 70. gados. Līdz deviņdesmitajiem gadiem skrituļdēļu popularitāte te palielinājās, te samazinājās, bet galu galā to popularitāte sasniedza virsotni. Līdz 2000. gadam skrituļdēļi bija ļoti populāri, taču kopš tā laika nozīmīgu lomu starp populārākajiem sāka ieņemt arī longbordi.
Kādi ir nobraucienu ar longbordu veidi?
Pavisam ir četri nobraucienu ar garo dēli stili: cruising, slalom, freeride, downhill (vienkāršs nobrauciens, slaloms, brīvais stils, ātra nolaišanās). Longbords ir ideāls transportlīdzeklis. Šie kā transportlīdzekļi paredzētie dēļi mēdz būt dažādu izmēru un formu. Slaloms ir sports, kurā pēc iespējas ātrāk mēģina apbraukt figūras, tās nenogāžot. Freeride ir nobrauciens, kura laikā cenšas izpildīt trikus, slaidus vai grabus. Downhill ir pats bīstamākais nobraucienu veids, kad kalnus un pagriezienus mēģina pievarēt ar vislielāko iespējamo ātrumu.
Uzzini – kura ir priekšējā kāja?
Pirms sākat nodarboties ar longbordingu jums ir jāpārliecinās, ka stāja ir pareiza. Jebkurā dēļu sportā ir divi stāvēšanas veidi – Regular (kreisā) un Goofy (labā) kāja priekšā kustības virzienā. Ir divi veidi, kā uzzināt, vai esat Goofy vai Regular. Pirmais – varat mēģināt kaut ko pakustināt vai paspert ar kāju. Kuru kāju jūs izmantojat? Kāja, ar kuru paspērāt vai pakustinājāt priekšmetu, būs jūsu priekšējā kāja. Otrs veids ir lūgt kādam nostāties pret jums un viegli pagrūst. Kāja, ar kuru jūs atbalstīsieties, atkāpsieties atpakaļ, būs jūsu aizmugurējā kāja. Šīs metodes ne vienmēr ir pareizas, bet var palīdzēt atrast galveno kāju. Kad sāksiet nodarboties ar longbordingu, pamēģiniet gan vienu, gan otru kāju. Viena no tām būs „savējā”, bet ar otru jutīsieties ļoti nedroši un atsperties būs daudz grūtāk.
Stāvēšanas veids uz longborda
Tagad, kad jūs jau zināt, kura kāja ir priekšā, parunāsim par pašu stāvēšanas veidu uz longborda. Iesācējiem šī informācija būs patiesi noderīga, bet, prasmēm vēl uzlabojoties sapratīsiet, ka stāvēšanas veidi var būt daudz un dažādi. Vispirms jums ir jānodrošina zems smaguma centrs un stabila stāja. Nostājieties pār dēļa centru tā, lai kājas būtu nedaudz platāk par pleciem. Tagad nedaudz salieciet ceļus, lai stāvētu stingrāk un smaguma centrs atrastos zemāk. Ja vēlaties justies vēl drošāk, nostājieties vēl platāk. Vienmēr pievērsiet uzmanību, uz kuru pusi liecaties. Liekšanās atpakaļ ir ļoti bīstama un nenoderīga, jo dēlis no kāju apakšas var acumirklī izslīdēt. Sākot no ļoti mazām nokalnēm, mazliet liecieties uz priekšu. Sajutīsiet, kā tas palīdz līdzsvaram un kontrolei.
Tas nav vienīgais stāvēšanas veids, bet sākumā tas, iespējams, ir vispraktiskākais. Ievērosiet arī tādus braucējus, kuri uz dēļa stāv gandrīz pašā priekšā vai aizmugurē. Longbordi tiek veidoti tā, lai to forma pieļautu atšķirīgus stāvēšanas veidus un nobraucienu stilus, piemēram, Dancing vai Carving. Tāpat jūs redzēsiet arī longbordistus, kas reizēm pietupstas. Tas ir lielisks veids, kā smaguma centru koncentrēt apakšā. Braucot no stāviem kalniem, tas dod stājai stabilitāti un palīdz vieglāk tikt galā ar asākiem pagriezieniem. Pietupšanās tāpat palīdz izdarīt slaidus.
Ar laiku par savu stāju nobraucienu laikā vairs pat nedomāsiet.
Šis produkts vairs nav pieejams
Ievadiet meklējamā produkta atslēgvārdu / nosaukumu vai produkta kodu. Noklikšķiniet, lai meklētu.