Dārza tehnika Šeit ir 23 preces.

Apakškategorijas

 • Zāles pļāvēji

  Kā izvēlēties zāles pļāvēju?   

  Pašlaik arvien populārāki kļūst trimmeri, bet ir maz ticams, ka tie kļūs populārāki nekā zāles pļāvēji. Var izdalīt 4 zāles pļāvēju veidus:  

  Mehāniskie – vada tikai cilvēks, nav motora, visbiežāk ar diviem riteņiem. Paredzēts mazām platībām. 

  Elektriskie – ar elektrību no elektrotīkla kontaktligzdas vai ar akumulatoru. Mazām un vidējām platībām. 

  Iekšdedzes dzinēja – ar dzinēju, kurš tiek darbināts ar benzīnu. Paredzēts lielām platībām. 

  Dārza traktors – darbināms ar benzīnu. Paredzēts lielām platībām. 

  Mehāniskais zāles pļaušanas un dārza traktors ir ļoti specifisks zāles pļaušanas instruments un par to nav, ko daudz runāt. Ja jums patīk fizisks darbs – izvēlēties mehānisko zāles pļāvēju, bet, ja jums patīk komforts – traktoru. Nu, un, ja jūs domājat par standarta zāles pļāvēju, tad jau izvēlieties starp mehānisko un elektrisko. 

  Elektriskais zāles pļāvējs var tikt darbināts ar vadu vai ar akumulatoru. Abiem ir skaidri trūkumi – vieniem visu laiku gar kājām piņķerējas vads, bet ar otru varat pļaut drīzākais tikai ap 50 min, jo akumulators izlādēsies.  

  Elektriskie zāles pļāvēji, atkarībā no jaudas, ir visefektīvākie tādām platībām:  

  900–1100 W, pļaušanas platums ir 33 cm, zāliena platība līdz 300 m²; 

  1200–1400 W, pļaušanas platums līdz 41 cm, zāliena platība līdz 600 m²; 

  1600 W, pļaušanas platums 43 cm, zāliena platība līdz 800 m². 

  Iekšdedzes dzinēja zāles pļāvējiem, salīdzinot ar elektriskajiem, ir šādi trūkumi:  

  smagāki un dārgāki; apkope un ekspluatācija maksā dārgāk (nepieciešams mainīt eļļu, gaisa filtru u. tml.); darbojas skaļāk.  

  Taču tie ir daudz jaudīgāki un ir paredzēti lielākām platībām:  

  Līdz 5 zirgspēkiem, pļaušanas platums līdz 48 cm, ieteicamā zāliena platība līdz 1000 m²; 

  5–7 zirgspēku, pļaušanas platums 51–53 cm, zāliena platība 1000–1800 m²; 

  7–11,5 zirgspēki, pļaušanas platums līdz 56 cm, zāliena platība līdz 3000 m². 

  Tāpēc ir acīmredzami, ka zāles pļāvēja izvēle gandrīz 100 % atkarīga no platības, kura jāpļauj. Izvēloties sev vispiemērotāko zāles pļāvēja veidu, noskaidrojiet arī šos aspektus:  

  Vai pietiek jaudas, lai pļautu mitru, blīvu un garu zāli? 

  Kāda ir zāles savākšana un izmešana? 

  Kā izvairās no tā, lai savācējs netiktu pārpildīts? 

  Vai ir viegli manevrēt nelīdzenā pļavā? 

  Cik ilgam laikam pietiek ar akumulatoru?

  Bet, kad jums jau ir zāles pļāvējs, ir svarīgi atcerēties, ka ieteicams pļaut ne vairāk kā 1/3 no zāles garuma. Tādā veidā zāle būs izturīgāka pret nezālēm un mīdīšanu. 


 • Trimmeri

  Par trimmeru īpašībām 

  Pļaušanas platums. Maza apjoma darbiem pļaušanas platums var nepārsniegt 30,5 cm (12 collas), tāds platums raksturīgs elektriskajiem trimmeriem. Standarta trimmera pļaušanas platums svārstās 33–38,1 cm (13–15 collas) robežās. Un, ja vajadzīgs instruments pieredzējušam lietotājam, tad ir vērts apsvērt trimmeri, kura pļaušanas platums ir 40,5 cm (16 collu) un lielāks. 

  Trimmera aukla. Ir vērts pievērst uzmanību trimmera auklas biezumam un garumam. Biezums ir tieši saistīts ar spēku – jo biezāka aukla, jo lielāku pretestību var pārvarēt. Elektriskajiem trimmeriem ir visplānākā aukla – no 1,3 līdz 2 mm bieza. Garākai un blīvākai zālei vajadzētu izvēlēties 2–2,7 mm auklu. Nu, un krūmus griež 3 mm bieza aukla, izmantojot iekšdedzes dzinēja trimmeri. Pļaut ieteicams izvelkot aptuveni 15–20 cm no auklas. 

  Maināma trimmera spole. Jūs varat likt gan spoli, gan disku, piestiprināt dzīvžogu šķēres vai citu piederumu. 

  Vibrāciju samazinoša sistēma. Tā ir profesionāluma pazīme. Tāda sistēma ar krūmgriezi iesācējam diezin vai ir nepieciešama, tā būs pietiekami dārga un paredzēta liela apjoma darbiem. 

  Turēšanas jostas. Ir svarīgi, lai tās būtu ērtas. Tas ir noderīgi ne tikai veselībai, bet arī pļaušanas kvalitātei. Ērtas jostas ļaus vienmērīgi sadalīt trimmera svaru un to vadīt būs vieglāk. 

  Degvielas tvertnes tilpums un svars. Te vienkārši ir tā, kā tas ir: lielāks tilpums – ilgāk pļaus, lielāks svars – grūtāk turēt. 

  Drošība. Pat trimmeris, kuram ir plāna aukla, akmeni var aizsviest 15 metru attālumā. Pirms darba sākšanas padomājiet par savu un apkārtējo drošību. 

  Apkope. Svarīgākais ir benzīna un eļļas maisījums – vecākiem modeļiem 20:1, bet modernākiem 50:1. Tāpat atcerieties, ka iekšdedzes dzinēja trimmerim ieteicams vismaz reizi gadā pieregulēt dzinēja apgriezienus un mainīt eļļu reduktorā. 

  Saudzēsim kokus! Trimmeris apdraud ne tikai veselību, bet arī vidi – ar to īpaši viegli savainot koku. Pat resnam kokam, kurš tiek pastāvīgi aizskarts ar trimmeri, var tikt bojāts slānis zem mizas. Un tas var izšķirt koka panīkšanu. 

   

  P. S. Ir ieteicams pļaut sausu zāli – pietiks ar mazākas jaudas trimmeri un jums izdosies nopļaut līdzenāk.

 • Motorzāģi

  Ķēdes zāģi – iekšdedzes dzinēja zāģi.

  Pirmā lieta, kura jānoskaidro – kam izmantosiet ķēdes zāģi? 

  Kādu koksni plānojat zāģēt – cietu koksni vai mīkstu koksni? Cietkoka zāģēšanai vajadzēs vairāk jaudas. Vai darbus veiksiet tālāk no strāvas kontaktligzdas, bet varbūt zāģi ar strāvas vadu izmantot būs ļoti neērti? Tādā gadījumā izvēlēties iekšdedzes dzinēja zāģi. Un, pats svarīgākais, apsveriet, kāda izmēra un jaudas ķēdes zāģi vajadzētu izvēlēties drošības aspektu dēļ, lai to varētu droši vadīt topošie lietotāji. 

  Elektrisko un iekšdedzes dzinēja zāģu salīdzinājums 

  Iekšdedzes dzinēja zāģi varēsiet vieglāk pārcelt uz vajadzīgo vietu (galā nevilksies strāvas vads un neradīsies risks aizķerties, un nokrist). Tāpat iekšdedzes dzinēja zāģi parasti ir jaudīgāki nekā elektriskie. Elektriskos zāģus ir vieglāk uzturēt, turklāt jums nevajadzēs sajaukt benzīnu un eļļu, kā iekšdedzes dzinēja zāģa degvielas sagatavošanai. Tāpat jāpiemin, ka elektriskie zāģi darbojas klusāk nekā iekšdedzes dzinēja zāģi. 

  Ķēdes zāģa izmērs – divi jēdzieni, kuri jums ir obligāti jāzina: 

  1. Dzinēja litrāža 

  Šis sarežģīti skanošais termins vienkārši norāda iekšdedzes dzinēja izmēru. Izmērs tiek mērīts kubikcentimetros („cc”) vai kubikcollās („cu. in.”). Jo lielāks skaitlis, jo lielāka būs ķēdes zāģa jauda. Parasti māju īpašniekiem paredzēto modeļu litrāža svārstās no 1,5 līdz 2,8 kubikcollām. 

  2. Sliedes garums 

  Sliedes garums norāda ķēdes zāģa zāģēšanas zonas garumu. Tas ir garums no vietas, kur ķēde nonāk zāģa korpusā un stiepjas līdz zāģēšanas galam. Svarīga lieta, kas jums jāzina par sliedes garumu, ir tas, ka jums ir jāiegādājas pietiekama sliedes garuma zāģis, kurš ļautu jums veikt nākotnē paredzētos darbus. Ķēdes zāģis var zāģēt koksni, kura ir ne vairāk kā divas reizes biezāka par sliedes garumu. Piemēram, lielākā daļa māju īpašniekiem piedāvāto ķēdes zāģu modeļiem sliedes garums sasniedz 14, 16, 18 vai 20 collas. Attiecīgi ar 16 collu garuma sliedi iespējams droši zāģēt koksnes gabalus, kuru diametrs nepārsniedz 32 collas. Neaizmirstiet, ka, jo lielāks ir sliedes garums, jo grūtāk būs droši vadīt zāģi. 

  Papildu īpašības, kas nodrošina komfortu un ērtumu, kuras ir vērts apsvērt:  

  Elektroniskā aizdedze nodrošina  ātru palaišanu – ja plānojat iegādāties iekšdedzes dzinēja zāģi, pateicoties šai īpašībai varēsiet vieglāk iedarbināt ierīci. 

  Trokšņa slāpētājs – visi, kuri ir dzirdējuši, cik skaļi darbojas  ķēdes zāģis, kas atrodas tālu, zina, ka mazāks troksnis aizsargās ne tikai ausis, bet arī palīdzēs saglabāt labas attiecības ar kaimiņiem.  
  Aizsardzība pret vibrāciju – ja savu ķēdes zāģi plānojat izmantot koksnes zāģēšanai ilgāku laika periodu, šī īpašība palielinās jūsu fiziskā komforta līmeni.

 • Lapu savācēji
 • Augsnes frēzes...

  Kas ir kultivatori un kam tie paredzēti? 

  Vispirms būtu jāpaskaidro saprotamā valodā, kas ir kultivators. Precīzi sakot – kultivators ar dzinēju. Kultivatora būtība – irdināt augsnes virskārtu, to izpurināt un sagatavot, lai tajā stādītu vai sētu dārzeņus, graudaugus, zāli. No arkla tas atšķiras ar to, ka ne tikai zemi uzrok, bet to arī izpurina. Kultivators parasti piestiprināms pie traktora, bet pēdējos gados ir izveidojusies jauna zemkopju paaudze – tie ir cilvēki, kuriem nav traktoru, bet kuri apstrādā 2–50 āru zemes platības. Divus ārus var sarakt arī ar lāpstu. Tiesa, ne visiem veselība ļauj pusi dienas liekt muguru un pēc tam ārstēt tulznas uz plaukstām. Vajag veltīt lielas pūles, lai ar lāpstu saraktu desmit ārus. Traktoru nolīgt šādai platībai patiešām nav vērts, jo tam nebūs, kur apgriezties, bez tam, traktorists tādas platības dēļ pat nebrauks. Paliek labākais cilvēka draugs zirgs, taču ārpilsētas vai kolektīvo dārzu rajonos zirgs ir retums. Atlikusi viena ierīce – kultivators. 

  To var nopirkt internetā, neizejot no mājām. Tas tiešām ir vienkāršāk un ērtāk, nekā skraidīt pa pusi pilsētas. Turklāt tas aizņem daudz vietas, tāpēc diezin vai ietilps nelielas automašīnas bagāžniekā. Nopirkt kultivatoru internetā ir patiesi praktiski, nemaz nerunājot par ievērojami labāku kultivatora cenu. 

  Vairāk par kultivatoriem un to veidiem, piederumiem jūs varat palasīt šīs lapas apakšā.

 • Zaru un malkas skaldītāji

  Padomi, kā sakopt zarus 

  Ar koku un krūmu kopšanu vienmēr ir saistīta liela kaudze ar nocirstiem vai nokritušiem zariem un zariņiem. Protams, tie, kuriem ir krāsns, zina, kā tos izmantot, taču ko darīt tiem, kuriem nav, kur dedzināt pagalmā vai dārzā sakrājušos zarus? Zem kokiem un krūmiem sakrājušos atzarošanas atlieku kārtošana nereti var būt mazliet problemātiska, jo dedzināšana ne vienmēr ir iespējamā izeja. Pēc Varle.lt ekspertu teiktā, utilizēt zaru atlikumus var palīdzēt tāda ierīce kā zaru smalcinātājs. Pateicoties tam zarus iespējams ātri sasmalcināt un izmantot kompostam. 

  Arvien vairāk cilvēku, kuriem pieder dārzs, vēlas, lai viņu augļi un dārzeņi izaugtu maksimāli ekoloģiski un veselībai droši, tādēļ atsakās no ķīmiskajiem mēslojumiem. Bet ar ko tad mēslot augus? Ar atkritumiem no sava zemes gabala! Protams, pirms tam vēl tie ir jāsaliek komposta kaudzē un tas būs ekoloģiskākais un kvalitatīvākais mēslojums. Turklāt tā ir ļoti praktiska atkritumu izmantošana. Zari, sažuvuši ziedi... – tas viss ir brīnišķīga izejviela topošajam kompostam. Viss, kas jādara – sasmalcināt un vēlāk novietot vienā kaudzē. Un šeit palīgā nāk speciāli šim mērķim radītas ierīces – smalcinātāji. 

  To, kā zaru smalcinātāju iekārtu ražotāji pozicionē  šo iekārtu, implicē to izmantošanas joma: 

  Koku zaru smalcināšana 

  Krūmu zaru smalcināšana 

  Citu augu zaru smalcināšana 

  Sagatavošana mulčēšanai 

  Komposta sagatavošana 

  Ko darīt ar zaru šķeldu? 

  Optimālais risinājums – izmantot zaru smalcinātāju. Iegūtās skaidas var izmantot kompostam. Tāpat ar tām var noklāt taciņas un tādējādi radīt aizsargslāņus pret nezālēm. Neatkarīgi no tā, kā tā tiks izmantota šķelda, svarīga ir labas kvalitātes iekārtas izvēle. Prātīga izvēle ne tikai ietaupīs daudz laika un darba patēriņu, bet arī aizsargās no turpmākām rūpēm, kuras saistītas ar, piemēram, zaru smalcinātāja bojājumiem. 

  Kādu iekārtu izvēlēties? 

  Zaru smalcinātāja izvēle atkarīga no dārza lieluma, kā arī regulāri kopjamo koku un krūmu daudzuma. Atsevišķi iekārtu modeļi var atšķirties ar saviem barošanas avotiem, tehniku, trokšņainumu, motora jaudu, sasmalcināšanas iespējām un papildu komplektācijas elementiem – piederumiem. Svarīgākais ir smalcināšanas mehānisms. Tam īsta kvalitātes garantija ir cena. Vienkāršu elektrisku ierīci, kas paredzēta nelielam dārzam, var atrast par summu, kura nesasniedz 150 eiro. Par jaudīgāku zaru smalcinātāju ar iekšdedzes dzinēju var nākties samaksāt jau sākot no 500 eiro. Atkarībā no izmēra un tehnoloģijas iekārta parasti sver 15–80 kg. Svarīgākais ir apdomāt savas vajadzības un vēlmes.

 • Sniega frēzes

  Bet kad būtu racionāli iegādāties sniega tīrītāju?   

  Sniega tīrītāji. Tie, protams, nav neredzēts jaunums, taču vairumā pagalmu drīzāk ieraudzīsiet cilvēku, kurš rok sniegu ar lāpstu, nekā stumjot sniega tīrītāju. Bet kad būtu racionāli iegādāties sniega tīrītāju?  

  Sniega tīrītāja izvēle praktiski ir atkarīga no jūsu ienākumiem un laika – varbūt ilgstošas manuālas ​​sniega tīrīšanas vietā, strādājot savu tiešo darbu, nopelnīsiet naudu, pavadīsiet šo laiku kopā ar savu ģimeni vai tamlīdzīgi. Cits arguments, kādēļ cilvēki iegādājas sniega tīrītāju, ir veselības taupīšana. Rokot sniegu ar sniega tīrītāju, nevis lāpstu, būsiet mundri un nesūdzēsieties par sāpošu muguru vai nosalušām ekstremitātēm, tā ietaupot naudu, kuru iztērētu zālēm. 

  Vairāk par sniega tīrītājiem varat lasīt lapas apakšā.

 • Spiedienmazgātāji

  Augstspiediena mazgātāji ir lieliska izvēle tiem, kas dzīvo mājā, ar augstspiediena mazgātāju varēsiet izdarīt ļoti daudz, bet vissvarīgākais – pūlēties vajadzēs ievērojami mazāk. Augstspiediena mazgātāji var būt gan jaudīgi, gan vienkāršāki, kas paredzēti parastai izmantošanai mājas. Ja jūs zināsiet, ko jūs vēlaties no augstspiediena mazgātāja, to izvēlēties būs daudz vieglāk, jo katrs no tiem ir pielāgots lielākām vai mazākām vajadzībām.

lapā
Rādīt 1 - 12 of 23 vienības
Rādīt 1 - 12 of 23 vienības
Akcijas, atrie krediti, OCTA, Kasko, viesnicas, letas aviobiletes, taksi, interneta veikali
Salidzini.lv logotips
Atrodi telefonus, datorus, fotokameras un citas preces interneta veikalos