Kā izvēlēties pareizo skrituļdēli? 

 

Nopirkt to ir vienkārši, taču no izvēles pareizības daudz kas ir atkarīgs, jo īpaši tāpēc, ka piedāvājums ir milzīgs. Ja iegādāsieties piemērotu skrituļdēli, ātrāk iemācīsieties tehniski labi braukt, izpildīt trikus, labs skrituļdēlis kalpos ievērojami ilgāk. Šeit minēti daži noderīgi ieteikumi, kuri bū...

Kā izvēlēties pareizo skrituļdēli? 

 

Nopirkt to ir vienkārši, taču no izvēles pareizības daudz kas ir atkarīgs, jo īpaši tāpēc, ka piedāvājums ir milzīgs. Ja iegādāsieties piemērotu skrituļdēli, ātrāk iemācīsieties tehniski labi braukt, izpildīt trikus, labs skrituļdēlis kalpos ievērojami ilgāk. Šeit minēti daži noderīgi ieteikumi, kuri būtu jāņem vērā. 

 

Skrituļdēlis sastāv no trim galvenajām daļām: klājs (deck), asis (trucks) un ritenīši (wheels). Klājs ir vissvarīgākais elements, tāpēc tam būtu jāpievērš īpaša uzmanība. Klāja uzliektos galus sauc „tail” un „nose”. Parasti klājs tiek izgatavots no kļavas koka. To veido 7–9 plāni sapresēti slāņi. 

 

Daži klāji no apakšas papildus tiek aplīmēti ar plastmasu. Tas ir nepieciešams, braucot pa margām. Iesācējiem šāds skrituļdēlis nav labākā izvēle. Tas būs pārāk smags nepieredzējušam braucējam. Klājam var būt dažāda forma, bet vidējais lielums ir aptuveni vienāds – apmēram 80 cm garš un 19 cm plats. Ar platu klāju vieglāk piezemēties pēc lēciena, ar šaurāku vieglāk izpildīt trikus. Klāja izliekumu konfigurācija būtiski atvieglo triku izpildīšanu. 

 

Pievērsiet uzmanību smilšpapīram (griptape), kas tiek līmēts uz klāja virsmas. Tas vajadzīgs braucēja kāju efektīvākai fiksācijai uz skrituļdēļa. 

 

Klāja apakšā piestiprinātas asis. Starp asīm un klāju esošais gumijas slānis pasargā koksni no pārmērīgas slodzes. Piestiprinātajām asīm nav jāizvirzās ārpus skrituļdēļa malām. Apakšā ierīkotie amortizatori skrituļdēlim nodrošina elastīgumu. Labāk izvēlēties skrituļdēli ar gumijas amortizatoriem, jo līdzīgi plastmasas amortizatori bieži vien plaisā un kalpo ievērojami īsāku laiku. 

 

Uz asīm tiek stiprināti riteņi. Tie atšķiras pēc izmēra un cietības. Cietāki riteņi lēnāk nolietojas, braucot ar tiem ir vieglāk uzturēt pastāvīgu ātrumu. Savukārt mazāka vibrācija atvieglo skrituļdēļa vadību. Mīkstāki riteņi vairāk piemēroti braukāšanai pa rampām, bet cietāki ideāli der asfalta segumam. 

 

Katrā ritenī tiek montēti divi gultņi. Par uzticamāko tiek uzskatīts standarts ABEC. Gultņa nosaukuma beigās parasti norāda skaitli: ABEC3, ABEC5 vai ABEC7. Jo lielāks skaitlis, jo lielāks ir pieļaujamais braukšanas ātrums.

Vairāk

Skrituļdēļi Šeit ir 96 preces.

Apakškategorijas

 • Klasisks skrituļdēļi
 • Longboard

  Kas ir longbords (latv. – garais dēlis)!?

  Longbordings ir sports/hobijs, kurā brauc ar garu skrituļdēli. Longbordi attīstījās no sērfošanas dēļiem un populāri kļuva 70. gados. Līdz deviņdesmitajiem gadiem skrituļdēļu popularitāte te palielinājās, te samazinājās, bet galu galā to popularitāte sasniedza virsotni. Līdz 2000. gadam skrituļdēļi bija ļoti populāri, taču kopš tā laika nozīmīgu lomu starp populārākajiem sāka ieņemt arī longbordi.

  Kādi ir nobraucienu ar longbordu veidi?

  Pavisam ir četri nobraucienu ar garo dēli stili: cruising, slalom, freeride, downhill (vienkāršs nobrauciens, slaloms, brīvais stils, ātra nolaišanās). Longbords ir ideāls transportlīdzeklis. Šie kā transportlīdzekļi paredzētie dēļi mēdz būt dažādu izmēru un formu. Slaloms ir sports, kurā pēc iespējas ātrāk mēģina apbraukt figūras, tās nenogāžot. Freeride ir nobrauciens, kura laikā cenšas izpildīt trikus, slaidus vai grabus. Downhill ir pats bīstamākais nobraucienu veids, kad kalnus un pagriezienus mēģina pievarēt ar vislielāko iespējamo ātrumu.

  Uzzini – kura ir priekšējā kāja?

  Pirms sākat nodarboties ar longbordingu jums ir jāpārliecinās, ka stāja ir pareiza. Jebkurā dēļu sportā ir divi stāvēšanas veidi – Regular (kreisā) un Goofy (labā) kāja priekšā kustības virzienā. Ir divi veidi, kā uzzināt, vai esat Goofy vai Regular. Pirmais – varat mēģināt kaut ko pakustināt vai paspert ar kāju. Kuru kāju jūs izmantojat? Kāja, ar kuru paspērāt vai pakustinājāt priekšmetu, būs jūsu priekšējā kāja. Otrs veids ir lūgt kādam nostāties pret jums un viegli pagrūst. Kāja, ar kuru jūs atbalstīsieties, atkāpsieties atpakaļ, būs jūsu aizmugurējā kāja. Šīs metodes ne vienmēr ir pareizas, bet var palīdzēt atrast galveno kāju. Kad sāksiet nodarboties ar longbordingu, pamēģiniet gan vienu, gan otru kāju. Viena no tām būs „savējā”, bet ar otru jutīsieties ļoti nedroši un atsperties būs daudz grūtāk.

  Stāvēšanas veids uz longborda

  Tagad, kad jūs jau zināt, kura kāja ir priekšā, parunāsim par pašu stāvēšanas veidu uz longborda.  Iesācējiem šī informācija būs patiesi noderīga, bet, prasmēm vēl uzlabojoties sapratīsiet, ka stāvēšanas veidi var būt daudz un dažādi. Vispirms jums ir jānodrošina zems smaguma centrs un stabila stāja.  Nostājieties pār dēļa centru tā, lai kājas būtu nedaudz platāk par pleciem. Tagad nedaudz salieciet ceļus, lai stāvētu stingrāk un smaguma centrs atrastos zemāk. Ja vēlaties justies vēl drošāk, nostājieties vēl platāk. Vienmēr pievērsiet uzmanību, uz kuru pusi liecaties. Liekšanās atpakaļ ir ļoti bīstama un nenoderīga, jo dēlis no kāju apakšas var acumirklī izslīdēt. Sākot no ļoti mazām nokalnēm, mazliet liecieties uz priekšu. Sajutīsiet, kā tas palīdz līdzsvaram un kontrolei.

  Tas nav vienīgais stāvēšanas veids, bet sākumā tas, iespējams, ir vispraktiskākais. Ievērosiet arī tādus braucējus, kuri uz dēļa stāv gandrīz pašā priekšā vai aizmugurē. Longbordi tiek veidoti tā, lai to forma pieļautu atšķirīgus stāvēšanas veidus un nobraucienu stilus, piemēram, Dancing vai Carving. Tāpat jūs redzēsiet arī longbordistus, kas reizēm pietupstas. Tas ir lielisks veids, kā smaguma centru koncentrēt apakšā. Braucot no stāviem kalniem, tas dod stājai stabilitāti un palīdz vieglāk tikt galā ar asākiem pagriezieniem. Pietupšanās tāpat palīdz izdarīt slaidus.

  Ar laiku par savu stāju nobraucienu laikā vairs pat nedomāsiet.

 • Pennybordi

  Kāpēc Penny board skrituļdēļi kļuva tik populāri ASV, Austrālijā, un tagad arī Latvijā, kā arī visā Eiropā?

  Pirmkārt, penny board skrituļdēļi ir ļoti manevrētspējīgi. Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc tie kļuva populāri Amerikā studentu pilsētiņās, jo ar skrituļdēli braukt ir viegli pat tur, kur nav daudz vietas, bet apkārt ir daudz cilvēku.

  Otrs svarīgais parametrs ir pats penny board izmērs (standartā 22 collas jeb 58 cm). Mazs skrituļdēlis ietilpst mugursomā, neaizņem daudz vietas ceļojumos un mājās. Tāpēc to ir viegli turēt, vest sev līdzi un tas nekur netraucē.

  Skrituļdēļi sver līdz 2 kg, tādēļ tie ir piemēroti gan puišiem, gan meitenēm.

  Ceturtā īpašība daudzus var pārsteigt, taču pennyboard izturība ir ļoti liela šo skrituļdēļu priekšrocība. Skrituļdēļi tiek izgatavoti no kvalitatīvas plastmasas, kuras maisījums iztur pat pārbraukšanu pāri ar automašīnu. Plastmasa ir elastīga, tādēļ tā labāk absorbē triecienus.

  Lielie pennyboard skrituļdēļu riteņi ir tādi paši kā visgarāko veidu (Longboard) skrituļdēļiem. Tāpēc skrituļdēļi ir piemēroti braukšanai pa dažādiem segumiem, iespējams braukt pa asfaltu un pat akmens flīzēm pilsētā. Tādēļ tas ir universāls skrituļdēlis un ar to viegli sākt mācīties braukt.

  Unikāla penny board īpašība un patīkams sīkums – ar kvalitatīvajiem skrituļdēļiem varat braukt arī ar basām kājām, tas ir īpaši pievilcīgi pie dabas vai pie jūras. Dēlis neslīd un neskrāpē pēdas.

  Tātad penny board skrituļdēļi nav rotaļu skrituļdēļi. Bieži vien tie pat ir izturīgāki un ērtāki ikdienas braukāšanai, tos puiši un meitenes var izmantot kā stilīgu transportlīdzekli.

 • Mini Pennyboard

  Pašus mazākos skrituļdēļus ar lieliem riteņiem sauc par MINI PENNYBOARD. Tie ir īsāki par standarta Pennyboard skrituļdēļiem, bet tiem praktiski ir gandrīz tādas pašas īpašības. Mini pennyboard skrituļdēļi ir lieliski piemēroti bērniem, lai sāktu mācīties braukt ar skrituļdēli. Lapas apakšā ir 7 iemesli, kāpēc mini penny board kļuva tik populārs Eiropā bērnu vidū.

 • Waveboard balansa...

  Waveboard ir ekskluzīvi balansa skrituļdēļi, ar kuriem braucot nav jānoņem kājas no dēļa, bet gan vienkārši jāšūpojas. Tāpēc braukšana ar Waveboard stila skrituļdēli var atgādināt čūsku.  

  Waveboard ir paši manevrētspējīgākie skrituļdēļi. Tas ir skrituļdēļa veids, kas kļūst aizvien populārāks, taču mēs to nerekomendētu, lai sāktu braukt, jo stāvēt uz diviem riteņiem ir mazāk stabili. Taču, ja jau esat mēģinājis longbordus vai parastos skrituļdēļus, vai pennybordus, – waveboard jums patiešām patiks. Braukšana ar šo dēli vairāk atgādina sniega dēli vai sērfinga dēli, nekā skrituļdēli. Patiesi jautra izklaide un jauna pieredze. 
   
  Nedaudz zemāk, kategorijas apakšā varat atrast video un plašāku aprakstu, kā izskatās braukšana ar šī ekskluzīvā veida skrituļdēli.

lapā
Rādīt 1 - 12 of 96 vienības
Rādīt 1 - 12 of 96 vienības

Biežāk uzdotie jautājumi 

J: Cik ilgā laikā tiek piegādāts skrituļdēlis? 
A: Lielākā daļa skrituļdēļu ir noliktavā, tādēļ pēc pasūtījuma veikšanas piegādājam 1–2 darba dienu laikā visā Latvijā. 

J: Kādas ir skrituļdēļu cenas? 
A: Kā jūs redzat, piedāvātais klāsts ir visai plašs, un jūs atradīsiet sev vispiemērotāko skrituļdēli. Mēs cenšamies nodrošināt vislabākās skrituļdēļu cenas Latvijā, tāpēc, ja atradīsiet lētāk – lūdzu, dodiet mums ziņu, un mēs izteiksim jums īpašu piedāvājumu. Tāpat mums vienmēr ir skrituļdēļi, kam tiek piemērotas atlaides un īpašas cenas. 

Cena ir svarīga. Tas ir visvieglākais veids, kā atšķirt skrituļdēļus, kas paredzēti pieredzējušiem braucējiem, no iesācējiem domātajiem. Pieredzējušiem braucējiem, kas vēlas braukt lielā ātrumā un veikt sarežģītus trikus, skrituļdēļi būs krietni dārgāki (tiem jau ir, teiksim, gultņi ABEC7 vai ABEC9). Lai iesācējs iemācītos braukt un izjustu prieku, braucot un veicot pirmos trikus, pietiek ar mazākām investīcijām – te skrituļdēļa cena ir no 20–50 eiro. 

J: Vai skrituļdēļi ir kvalitatīvi? 

A: Jā. Kaut gan sortiments ir plašs un vairums skrituļdēļu īpašību mainās, un jūs varat atrast sev vispiemērotāko, taču kvalitātei ir jābūt, un tā ir. Visi mūsu piedāvātie skrituļdēļi ir ražoti Eiropā. Sortimentā ir arī Tony Hawk, Shaun White un citu leģendāru skeiteru vārdos nosaukti skrituļdēļi, tie ir pasaules čempionu vārdos nosauktie oriģinālie skrituļdēļi. 

J: Kādi ritenīši ir skrituļdēļiem? 

A: Ritenīšu lielums un sastāvs var mainīties atkarībā no skrituļdēļa. Taču gandrīz visiem skrituļdēļiem, pat bērnu, ir universālie ritenīši, kas ļauj izbaudīt braucienu gan skeitparkos, gan tieši uz asfalta. Standarta PU vai PVC ritenīši ir pietiekami mīksti, lai būtu ērti braukt, taču arī pietiekami cieti, lai tie nebūtu bieži jāmaina. 

J: Kādu skrituļdēli izvēlēties – pennyboard, klasisko skrituļdēli vai longboard? 

A: Vienas atbildes nav un nevar būt. Šobrīd populārāki un praktiski ir pennyboard skrituļdēļi, kā arī modernie un ekskluzīvie garie longboard skrituļdēļi. Bet, ja jums patīk klasika un skrituļdēlis galvenokārt domāts triku izpildīšanai, – tādā gadījumā vienmēr noder klasiskais skrituļdēlis. 

Skatieties paši. Atrodiet sev skrituļdēļa formu, dizainu, garu un to apvienojumu. 

J: Kāds ir pieļaujamais auguma garums un svars, izvēloties skrituļdēli? 

A: Ja esat gara auguma – izvēlieties lielāku skrituļdēli, lai būtu stabilāk. Savukārt bērniem lieliski derēs arī mini pennyboard tipa skrituļdēļi. 

Pret svaru jāattiecas stingrāk. Katram skrituļdēlim atkarībā no tā stiprības ir ieteicamais maksimālais svars, tāpēc, izvēloties skrituļdēli, tam vajadzētu pievērst uzmanību un to nepārsniegt. 

J: Cik maksā skrituļdēļa piegāde? 

A: Visus skrituļdēļus ļoti ātri piegādā Venipak kurjeri. Piegādes cena ir 4 eiro visā Latvijā. Ja iegādāsieties vairākas preces interneta veikalā – piegādes cena paliks tāds pati.

Akcijas, atrie krediti, OCTA, Kasko, viesnicas, letas aviobiletes, taksi, interneta veikali
Salidzini.lv logotips
Atrodi telefonus, datorus, fotokameras un citas preces interneta veikalos