Skrejriteņus var iedalīt 2 veidos – tie ir bērniem un pieaugušajiem paredzēti skrejriteņi. Pērkot skrejriteni pieaugušajam vispirms jāņem vērā svaru, garumu un apavu izmēru (kaut gan tas pats attiecas arī uz bērnu). Kopumā sakot, ar skrejriteņiem var braukt bērni un pieaugušie, kuri sver 50, 75, 100, 114 vai 136 kg. Ja jums vai bērnam trūkst 10 ...

Skrejriteņus var iedalīt 2 veidos – tie ir bērniem un pieaugušajiem paredzēti skrejriteņi. Pērkot skrejriteni pieaugušajam vispirms jāņem vērā svaru, garumu un apavu izmēru (kaut gan tas pats attiecas arī uz bērnu). Kopumā sakot, ar skrejriteņiem var braukt bērni un pieaugušie, kuri sver 50, 75, 100, 114 vai 136 kg. Ja jums vai bērnam trūkst 10 kg līdz maksimālajam svaram, labāk izvēlēties lielākas svara kategorijas skrejriteni. Pērciet tādu, kas atbilstu gan jūsu svaram, gan citām fiziskajām īpašībām. Skrejriteņa stūrei jābūt noregulētai jūsu vidukļa augstumā vai mazlietiņ zemāk, bet abām pēdām jāietilpst uz pamatnes. Tāpat uz pamatnes jābūt pietiekami daudz vietai, lai jums nevajadzētu stāvēt pārāk tuvu stūrei. Pievērsiet uzmanību, ka visi ražotāji sniedz pilnībā paceltas stūres izmērus. Ja to pacelsiet virs vidukļa, tad jūs vairs nevarēsiet viegli saliekties katru reizi, kad atspersieties, tāpēc lielāka slodze būs uz jūsu ceļiem.

Vairāk

Skrejriteņi Šeit pašlaik nav produktu šajā kategorijā.

Apakškategorijas

 • Skrejriteņi pieaugušajiem

  Pieaugušajiem paredzēti skrejriteņi vispirms ir ar lielākiem riteņiem un piemēroti lielākam svaram. Protams, tie arī paši mēdz būt mazliet smagāki, salīdzinot ar bērnu skrejriteņiem. Pieaugušo skrejriteņiem, ja vēlas, lai tie ir izturīgi, jābūt izgatavotiem tikai no metāla sakausējumiem, lai nodrošinātu kvalitatīvu braukšanu pa pilsētas ielām.

  Pieaugušo skrejriteņa riteņiem ir lielāks diametrs, tāpēc viņi mazāk jūt ceļa nelīdzenumus un var braukt ātrāk.

  Pēdējā laikā ievērojām, ka pieaugušajiem paredzētos skrejriteņus izvēlas ne tikai aktīvi jaunieši – arvien biežāk tos izvēlas paša dažādākā vecuma cilvēki, sākot no bērniem līdz solīda vecuma uzņēmējiem.

  Ar skrejriteņiem var braukt cilvēki, kuri sver līdz 136 kg. Pie katra skrejriteņa mūsu veikalā būs norādīta maksimālā svara robeža. Ja jums trūkst 10 kg līdz maksimālajam svaram, labāk izvēlēties lielākas svara kategorijas skrejriteni.

  Pērciet tādu, kas atbilstu gan jūsu svaram, gan citām fiziskajām īpašībām.

  Pieaugušajiem paredzēta skrejriteņa stūrei jābūt regulējamai un pietiekami augstai, lai to varētu fiksēt jūsu vidukļa augstumā vai mazlietiņ zemāk. Pēdai jāietilpst uz paša skrejriteņa pamatnes. Tāpat ņemiet vērā, ka, nostājoties uz pamatnes, būtu pietiekami daudz vietas un nevajadzētu stāvēt pārāk tuvu stūrei. Pievērsiet uzmanību, ka visi ražotāji sniedz pilnībā paceltas stūres izmērus (skrejriteņi visbiežāk piemēroti cilvēkiem līdz 190 cm). Ja to pacelsiet virs vidukļa, tad jūs vairs nevarēsiet viegli saliekties katru reizi, kad atspersieties, tāpēc lielāka slodze būs uz jūsu ceļiem.

 • Skrejritenis bērniem

  Skrejriteņus mēs visi zinām un vismaz reizi mūžā esam izmēģinājuši! Skrejritenis ir labākais un kompaktākais, un vienkāršākais bērnu transportlīdzeklis. Iemācīties tos izmantot ir viegli, ērti uzglabāt un transportēt, un cik daudz pozitīvu emociju sniedz braukšana ar skrejriteni! Pēc Borvus.lv speciālistu domām, bērnu skrejriteņa izvēles process ir pietiekami vienkāršs, jo uzmanību jāpievērš tikai dažiem parametriem (kurus varat atrast šīs kategorijas apakšā).

  Bērniem skrejriteņi visbiežāk patīk jau no pirmās izmēģināšanas reizes, jo uzreiz tiek sasniegts rezultāts. Atšķirība no skrituļslidām vai skrituļdēļiem – bērnam ar skrejriteni nevajadzēs tik daudz pacietības, lai varētu braukt un priecāties.

  Kad bērnam ir skrejritenis, mierīgāk ir arī vecākiem. Bērns ir aktīvs, kustās, taču tajā pašā laikā skrejritenis ir daudz drošāks transportlīdzeklis ar ritenīšiem, nekā daudzi citi.

Vēl, pērkot skrejriteni, lietderīgi zināt dažus tehniskos terminus:

 1. ABEC. Tā ir klasifikācijas sistēma, kuru piemēro gultņiem. Jo zemāks ABEC, jo lēnāk gultņi griežas. Vienkārši sakot, jums vajadzētu izvēlēties skrejriteni ar ABEC nemazāk kā 5. Tie būs ērtāki un labāk brauks. Gultņi ar ABEC 7 ļaus jums braukt vēl labāk un ar mazāku atspērienu.

2. Riteņu cietība un diametrs. Riteņu cietību nosaka „A” reitingi. Piem., 75A ir mīksti riteņi. Tādi būs ērtāki un nodrošinās labāku saķeri ar ceļu, bet arī ātrāk nolietosies. Tikmēr 85A ritenis ir cietāks. Tam būs mazāka saķere ar zemi un lēnāk nolietosies. Jo lielāks riteņa diametrs, jo ērtāk braukt ar skrejriteni. Piem., skrejritenis ar 200 mm riteņiem būs ātrāks un ērtāks nekā ar 100 mm riteņiem.

 3. Amortizatori. Aktīvā amortizācija skrejriteņa priekšā un aizmugurē ļaus skrejritenim efektīvāk absorbēt triecienus un kompensēt ceļa nelīdzenumus. Taču tāds skrejritenis mazāk reaģēs uz atsperšanos. Labākais kompromiss – priekšējais amortizators, kas aizsargā rokas no kratīšanās, un vibrācijas mazinātājs uz pamatnes un aizmugurējā riteņa.

 4. Pamatne. Pamatne un rāmis ir izgatavots no alumīnija. Alumīniju izmanto mazā svara un antikorozijas īpašību dēļ, tādēļ tas palielina skrejriteņa vecumu un komfortu.

Ja dienā nobraucat 1–2 kilometrus, labākais risinājums ir nopirkt skrejriteni ar vismaz 175 mm riteņiem un ABEC 5 gultņiem. Tādas īpašības ļoti palīdz braukt pilsētā. Šie riteņi ir ļoti ērti braukšanai nelielos attālumos. Izvēlieties vieglumu un komfortu: kad attālumi ir nelieli, nav jāuztraucas par apturēšanu, un vieglu skrejriteni būs vieglāk nest, ja vajadzēs. Bet, ja dienā nobraucat 2–5 km, skrejritenim jābūt ērtam, izturīgam un ātram. Ieteicams izvēlēties skrejriteni ar 200 mm riteņiem un ABEC 5 gultņiem. Lielāks diametrs palīdzēs ātrāk nobraukt lielus attālumus. Ja jums vajadzēs braukt pa ne visai līdzeniem ceļiem (piem., ietvēm), ir ieteicams pirkt skrejriteni ar priekšējiem vai aizmugurējiem amortizatoriem. Ja nāksies izmantot sabiedrisko transportu, izvēlieties vieglu un ātri saliekamu skrejriteni.

Akcijas, atrie krediti, OCTA, Kasko, viesnicas, letas aviobiletes, taksi, interneta veikali
Salidzini.lv logotips
Atrodi telefonus, datorus, fotokameras un citas preces interneta veikalos