Zvans (RU, ENG)
Rakstiet uz (LV, RU, ENG)
>>Skrejriteņi

Skrejriteņi

Skrejriteņus var iedalīt 2 veidos – tie ir bērniem un pieaugušajiem paredzēti skrejriteņi. Pērkot skrejriteni pieaugušajam vispirms jāņem vērā svaru, garumu un apavu izmēru (kaut gan tas pats attiecas arī uz bērnu). Kopumā sakot, ar skrejriteņiem var braukt bērni un pieaugušie, kuri sver 50, 75, 100, 114 vai 136 kg. Ja jums vai bērnam trūkst 10 ...

Skrejriteņus var iedalīt 2 veidos – tie ir bērniem un pieaugušajiem paredzēti skrejriteņi. Pērkot skrejriteni pieaugušajam vispirms jāņem vērā svaru, garumu un apavu izmēru (kaut gan tas pats attiecas arī uz bērnu). Kopumā sakot, ar skrejriteņiem var braukt bērni un pieaugušie, kuri sver 50, 75, 100, 114 vai 136 kg. Ja jums vai bērnam trūkst 10 kg līdz maksimālajam svaram, labāk izvēlēties lielākas svara kategorijas skrejriteni. Pērciet tādu, kas atbilstu gan jūsu svaram, gan citām fiziskajām īpašībām. Skrejriteņa stūrei jābūt noregulētai jūsu vidukļa augstumā vai mazlietiņ zemāk, bet abām pēdām jāietilpst uz pamatnes. Tāpat uz pamatnes jābūt pietiekami daudz vietai, lai jums nevajadzētu stāvēt pārāk tuvu stūrei. Pievērsiet uzmanību, ka visi ražotāji sniedz pilnībā paceltas stūres izmērus. Ja to pacelsiet virs vidukļa, tad jūs vairs nevarēsiet viegli saliekties katru reizi, kad atspersieties, tāpēc lielāka slodze būs uz jūsu ceļiem.

Kārtot pēc

 Šis produkts vairs nav pieejams

Vēl, pērkot skrejriteni, lietderīgi zināt dažus tehniskos terminus:

  1. ABEC. Tā ir klasifikācijas sistēma, kuru piemēro gultņiem. Jo zemāks ABEC, jo lēnāk gultņi griežas. Vienkārši sakot, jums vajadzētu izvēlēties skrejriteni ar ABEC nemazāk kā 5. Tie būs ērtāki un labāk brauks. Gultņi ar ABEC 7 ļaus jums braukt vēl labāk un ar mazāku atspērienu.

2. Riteņu cietība un diametrs. Riteņu cietību nosaka „A” reitingi. Piem., 75A ir mīksti riteņi. Tādi būs ērtāki un nodrošinās labāku saķeri ar ceļu, bet arī ātrāk nolietosies. Tikmēr 85A ritenis ir cietāks. Tam būs mazāka saķere ar zemi un lēnāk nolietosies. Jo lielāks riteņa diametrs, jo ērtāk braukt ar skrejriteni. Piem., skrejritenis ar 200 mm riteņiem būs ātrāks un ērtāks nekā ar 100 mm riteņiem.

 3. Amortizatori. Aktīvā amortizācija skrejriteņa priekšā un aizmugurē ļaus skrejritenim efektīvāk absorbēt triecienus un kompensēt ceļa nelīdzenumus. Taču tāds skrejritenis mazāk reaģēs uz atsperšanos. Labākais kompromiss – priekšējais amortizators, kas aizsargā rokas no kratīšanās, un vibrācijas mazinātājs uz pamatnes un aizmugurējā riteņa.

 4. Pamatne. Pamatne un rāmis ir izgatavots no alumīnija. Alumīniju izmanto mazā svara un antikorozijas īpašību dēļ, tādēļ tas palielina skrejriteņa vecumu un komfortu.

Ja dienā nobraucat 1–2 kilometrus, labākais risinājums ir nopirkt skrejriteni ar vismaz 175 mm riteņiem un ABEC 5 gultņiem. Tādas īpašības ļoti palīdz braukt pilsētā. Šie riteņi ir ļoti ērti braukšanai nelielos attālumos. Izvēlieties vieglumu un komfortu: kad attālumi ir nelieli, nav jāuztraucas par apturēšanu, un vieglu skrejriteni būs vieglāk nest, ja vajadzēs. Bet, ja dienā nobraucat 2–5 km, skrejritenim jābūt ērtam, izturīgam un ātram. Ieteicams izvēlēties skrejriteni ar 200 mm riteņiem un ABEC 5 gultņiem. Lielāks diametrs palīdzēs ātrāk nobraukt lielus attālumus. Ja jums vajadzēs braukt pa ne visai līdzeniem ceļiem (piem., ietvēm), ir ieteicams pirkt skrejriteni ar priekšējiem vai aizmugurējiem amortizatoriem. Ja nāksies izmantot sabiedrisko transportu, izvēlieties vieglu un ātri saliekamu skrejriteni.

Ātra piegāde
Piegādājam 1–2 darbadienu laikā visā Latvijā.
Operatīva palīdzība pa telefonu
7 dienas nedēļā 8.00– 18.00.
Dažādi norēķināšanās veidi
Ar bankas pārskaitījumu vai skaidrā naudā piegādes laikā