Par trimmeru īpašībām
Pļaušanas platums. Maza apjoma darbiem pļaušanas platums var nepārsniegt 30,5 cm (12 collas), tāds platums raksturīgs elektriskajiem trimmeriem. Standarta trimmera pļaušanas platums svārstās 33–38,1 cm (13–15 collas) robežās. Un, ja vajadzīgs instruments pieredzējušam lietotājam, tad ir vērts apsvērt trimmeri, kura pļau...
Par trimmeru īpašībām
Pļaušanas platums. Maza apjoma darbiem pļaušanas platums var nepārsniegt 30,5 cm (12 collas), tāds platums raksturīgs elektriskajiem trimmeriem. Standarta trimmera pļaušanas platums svārstās 33–38,1 cm (13–15 collas) robežās. Un, ja vajadzīgs instruments pieredzējušam lietotājam, tad ir vērts apsvērt trimmeri, kura pļaušanas platums ir 40,5 cm (16 collu) un lielāks.
Trimmera aukla. Ir vērts pievērst uzmanību trimmera auklas biezumam un garumam. Biezums ir tieši saistīts ar spēku – jo biezāka aukla, jo lielāku pretestību var pārvarēt. Elektriskajiem trimmeriem ir visplānākā aukla – no 1,3 līdz 2 mm bieza. Garākai un blīvākai zālei vajadzētu izvēlēties 2–2,7 mm auklu. Nu, un krūmus griež 3 mm bieza aukla, izmantojot iekšdedzes dzinēja trimmeri. Pļaut ieteicams izvelkot aptuveni 15–20 cm no auklas.
Maināma trimmera spole. Jūs varat likt gan spoli, gan disku, piestiprināt dzīvžogu šķēres vai citu piederumu.
Vibrāciju samazinoša sistēma. Tā ir profesionāluma pazīme. Tāda sistēma ar krūmgriezi iesācējam diezin vai ir nepieciešama, tā būs pietiekami dārga un paredzēta liela apjoma darbiem.
Turēšanas jostas. Ir svarīgi, lai tās būtu ērtas. Tas ir noderīgi ne tikai veselībai, bet arī pļaušanas kvalitātei. Ērtas jostas ļaus vienmērīgi sadalīt trimmera svaru un to vadīt būs vieglāk.
Degvielas tvertnes tilpums un svars. Te vienkārši ir tā, kā tas ir: lielāks tilpums – ilgāk pļaus, lielāks svars – grūtāk turēt.
Drošība. Pat trimmeris, kuram ir plāna aukla, akmeni var aizsviest 15 metru attālumā. Pirms darba sākšanas padomājiet par savu un apkārtējo drošību.
Apkope. Svarīgākais ir benzīna un eļļas maisījums – vecākiem modeļiem 20:1, bet modernākiem 50:1. Tāpat atcerieties, ka iekšdedzes dzinēja trimmerim ieteicams vismaz reizi gadā pieregulēt dzinēja apgriezienus un mainīt eļļu reduktorā.
Saudzēsim kokus! Trimmeris apdraud ne tikai veselību, bet arī vidi – ar to īpaši viegli savainot koku. Pat resnam kokam, kurš tiek pastāvīgi aizskarts ar trimmeri, var tikt bojāts slānis zem mizas. Un tas var izšķirt koka panīkšanu.
P. S. Ir ieteicams pļaut sausu zāli – pietiks ar mazākas jaudas trimmeri un jums izdosies nopļaut līdzenāk.
Garantija: 24 mēneši. Ražotājs: grizzly.
Trīs svarīgākie faktori, izvēloties iekšdedzes dzinēja trimmeri (krūmgriezi) Trimmerus var iedalīt trīs veidos – elektriskie, akumulatora un benzīna. Jaudīgi benzīna trimmeri bieži tiek saukti par krūmgriežiem. Elektriskie – tāpat kā ar zāles pļāvējiem, to galvenais trūkums ir ierobežota kustība, tāpēc ka tai traucē vads. Šī veida trimmeri ir paši vieglākie. Motori ir vāji, darbojas pietiekami klusu, nav izplūdes gāzu. Akumulatora – darbojas klusi, nepiesārņo apkārtējo vidi, ļauj brīvi kustēties. Bet ir smagāki, jauda maz atšķiras no elektriskajiem trimmeriem, bet ar akumulatoru bieži vien pietiek mazāk nekā stundai. Iekšdedzes dzinēja – pats populārākais un, iespējams, arī visefektīvākais trimmeru veids. Ja jāsaskaras ar lielāku platību vai garu zāli, benzīna trimmeris tam ideāli būs piemērots. Tātad par iekšdedzes dzinēja trimmeriem – nedaudz plašāk. Izvēloties šo instrumentu ir vērts pievērst uzmanību vismaz 3 lietām: caurulei, dzinējam un cenai. Caurule. Tas ir pats vienkāršākais trimmera kvalitātes rādītājs. Liekta caurule visbiežāk nozīmē sliktāku kvalitāti, jo trose, kas atrodas caurules iekšpusē, nav izturīga. Šāda konstrukcija var neizturēt, ja saskarsies ar spēcīgāku pretestību. Tikmēr taisna caurule liecina par izturīgāku mehānismu. Dzinējs. Šeit ir svarīgi divi faktori – jauda un veids. Jauda. Par jaudu var spriest pēc kilovatiem – jo vairāk kilovatu, jo jaudīgāks. Bet, ja tāds lielums nav norādīts, tad pievērsiet uzmanību dzinēja tilpumam. Dzinējs ar 20–30 cm³ uzskatāms par mazas vai vidējas jaudas dzinēju. Ja tilpums ir tuvs 40 cm³, tad jauda ir pietiekama, lai šo trimmeri varētu dēvēt par krūmgriezi. Veids. Benzīna dzinēji ir divu veidu – divtaktu un četrtaktu. Divtaktu dzinējā benzīns tiek sajaukts ar eļļu, bet četru taktu – nē. Divtaktu dzinēji ir populārāki. Tiem ir savas priekšrocības – tie ir vieglāki, konstrukcijā ir mazāk kustīgu detaļu, tāpēc izturība ir augstāka, prasa maz apkopes. Taču divtaktu dzinēji ir arī mazāk jaudīgi, vairāk piesārņo vidi un izplata ne visai patīkamu aromātu. Standarta divtaktu krūmgrieža benzīna un eļļas sajaukšanas attiecība ir 20:1, bet modernākos dzinējos šī attiecība palielinās līdz 50:1, tas nozīmē mazāku eļļas patēriņu. Četrtaktu dzinēji darbojas klusāk un tiem benzīnu ar eļļu sajaukt nevajag. Tādi dzinēji izmanto pat līdz 30 % mazāk degvielas, bet ir jaudīgāki. Ir vērts pieminēt, ka jaunie modeļi strauji tiek uzlaboti un četrtaktu trimmeri vairs nav tik smagi. Trimmera cena. Ne vienmēr ir jāizvēlas dārgāko variantu. Ja ar trimmeri tikai pļausiet zālienu ap māju, tad maināma trimmera spole un vibrāciju mazinoša sistēma nav tik svarīga. Šeit ir spēkā tas pats noteikums, kā izvēloties sadzīves tehniku – nepārmaksājiet par papildu funkcijām, kuras neizmantosiet.
Ievadiet meklējamā produkta atslēgvārdu / nosaukumu vai produkta kodu. Noklikšķiniet, lai meklētu.